Akyaka'da Yaşam – Akyaka Apart - AnkAkyaka Apart & Hotel
Bizi Takip Edin

Akyaka'da Yaşamak

Akyaka'da Yapılacaklar Listesi

1. Kano ile Amazon Gezisi

Akçapınar Köyü‘nde.

2. Akyaka Orman Kampı

Akyaka merkezden yürüyerek ulaşabileceğiz,Akyaka Orman kampının denizi oldukça keyifli. Denize merdivenlerle inmeniz gerekiyor fakat bu durum denizin ekstra temiz ve sakin kalmasına neden oluyor. Daha önce bu kamp alanının biraz solunda tramplenlerle atlanılan bir burun vardı. Şuanda atlama tahtaları kaldırılmış olsa da isterseniz Orman kampından oraya yüzerek geçebilirsiniz.

3. Akyaka Halk Plajı

Akyaka halk plajı denize girmek için favori yerlerimizden olmasa da, kendine has özellikleriyle bu listede yer almayı hak ediyor. Halk plajı sığ olmasından dolayı uzun süre yürüsenizde dizinize gelen suyu, tatlı su karıştığı için yer yer soğuk suyla sizi serinleten tarzı ve denizden baktığınızda çok güzel görüntü veren palmiye ve çam ağaçlı sahiliyle görmeye değer bir yer. Diğer taraftan olur da çok vaktiniz olmazsa merkezde hızlıca denize girip, köyde keyifle dolanmaya devam edebilirsiniz.

4. Akyaka’da Sörf

Akyaka’da başka ne yapılır hepiniz biliyorsunuz, Kite Surf. Tabiki maganizel yüzlerin Akyaka’da sörf yapmasının da etkisi olmuştur, fakat Akyaka başlı başlına neredeyse hergün aynı yükske kalitede sörf yapabileceğiniz nadir yerlerden bir tanesi. Konumu nedeniyle rüzgar çok kaliteli, yer altı suları ve Azmak’ın etkisiyle hava oldukça durağan ve tahmin edilebilir.
Call Now Button